SPORT

Oštěpařka Špotáková vybojovala zlatou medaili posledním pokusem

21. srpna 2008 v 14:34 | Artep
Posledním pokusem získala Barbora Špotáková zlatou olympijskou medaili. Česká reprezentanka vyhrála hodem 71,42 a o 66 centimetrů přehodila do té doby vedoucí Rusku Abakumovovou.

Česká střelkyně Emmons je olympijskou vítězkou!

9. srpna 2008 v 8:30 | Artep
Hehe, tak pustím televizi a tam akorát záznam OH :)
Kateřina Emmons se zlatou olympijskou medailí
První zlatá medaile, která byla na pekingské olympiádě udělena, míří do České republiky! Získala ji Kateřina Emmons, rozená Kůrková, která vyhrála závod ve střelbě ze vzduchové pušky na 10 metrů. Navíc vytvořila dva olympijské rekordy: 400 bodů v kvalifikaci a 503,5 bodu celkově.
Klik Cč↓

MS 2008 Kovalchuk vs. Stralman :D

11. května 2008 v 19:31 | Artep
Čuuus lidi!!!
Koukali jste včera na hokej? Vyhráli sme nad Běloruskem, jupii, ale Rusko - Śvédsko bylo lepší :).
Za první třetinu 82 trestnejch minut :D Nejlepší byli Kovalchuk se Stralmanem :D Oba dostali 5 + do konce a Murray taky:)... Nakonec Rusko vyhrálo... Nebo jak Ovečkin hodil ten ručník přes tu kameru na trestný lavici :D... Pak si dá rozhodující gól sakra...
Rusko - Švédsko: bitka Kovalčuka se Stralmanem
Video : ↓

Formule - VC Japonska

9. října 2006 v 21:01 | Artep
Ferrari selhalo. A to v nejméně vhodnou a očekávanou dobu. Michael Schumacher na Velké ceně Japonska formule 1 pohodlně kontroloval vedení před Fernandem Alonsem. Ve 37. kole, krátce po druhé zastávce v boxech, však kvůli technické závadě odstoupil. Alonso nabídnutou šancí nepohrdl a v Suzuce zvítězil.

Fernando Alonso
Co to znamená?
Alonso vede před poslední GP v Brazílii průběžné pořadí šampionátu o deset bodů před Schumacherem. K obhajobě titulu mu stačí v posledním závodě sezony jakkoliv bodovat.
Alonso si připsal sedmé vítězství v sezoně (sedmkrát vyhrál i M. Schumacher), na okruhu v Suzuce vyhrál poprvé v kariéře.
Druhý za Alonsem dojel Brazilec Felipe Massa z Brazílie, třetí pozici uhájil Alonsův stájový kolega Giancarlo Fisichella z Itálie.
Renault tak po předposledním závodu sezony zvýšil před Ferrari náskok v Poháru konstruktérů na devět bodů.
Alonso do závodu startoval až z pátého místa, když před ním na roštu stály obě ferrari a ještě obě toyoty, jež také zvládly kvalifikaci lépe než on.
Španělský jezdec ale odvážným manévrem na startu předjel Trulliho a postoupil na čtvrté místo.
Michael Schumacher se ve druhém kole dostal před týmového kolegu Massu, vítěze kvalifikace, a Alonsovi se pomalu vzdaloval. Španěl jel nervózně a dvakrát dokonce lehce chyboval.
V nájezdu do dvanáctého kola ovšem Alonso předjel toyotu Ralfa Schumachera a pronásledoval obě ferrari. Po Massově zastávce v boxech už byl hned za vedoucím Michaelem Schumacherem, ale ztrácel na něj stabilně kolem pěti sekund.
V patnáctém okruhu Alonso zajel poprvé k mechanikům a definitivně se dostal před Brazilce Massu na druhou pozici. V osmnáctém kole byl v boxech prvně i Schumacher,
ale vrátil se bez potíží do čela a nic na tom pak nezměnily ani druhé zastávky.
Zdálo se, že sedminásobného mistra světa v cestě za vítězstvím nic nezastaví. Jenže v 37. okruhu, šestnáct kol před cílem, se začalo z jeho motoru kouřit, Schumacher musel vystoupit a dojít do boxů po svých.
Vedení a posléze vítězství v závodu i posun do čela průběžného pořadí MS tak spadly do klína Alonsovi. Toho v příštím závodu za dva týdny v Brazílii může o titul připravit pouze velký výpadek či porucha vozu a Schumacherovo prvenství.

Další pořadí

Toyoty neudržely výhodnou pozici ze startovního roštu. Dostali se před ně kromě Alonsa a Fisichelly i Jenson Button s hondou a Räikkönen s McLarenem. Ten sice nezvládl kvalifikaci, když nepostoupil do její třetí části, přesto v závodě skončil pátý. Startoval z jedenácté pozice.
Za sedmým Trullim a osmým Ralfem Schumacherem z Toyoty bodovala ještě Nick Heidfeld. Německý jezdec osmou příčku uhájil i přes atak stájového kolegy z BMW, Poláka Roberta Kubicy.
Velkou cenu Japonska kromě Michaela Schumachera nedokončili Christian Albers (Midland), David Coulthard (Red Bull) a Mark Webber (Williams)

21. května 2006 v 10:40 | Artep
Běžela čtyřicátá minuta krásného a dramatického semifinálového zápasu mezi Švédskem a Kanadou, když Sidney Crosby snížil dorážkou na 3:5 z pohledu zámořského týmu. Sotva však stačil zvednout ruce nad hlavu na znamení radosti, dostal tvrdý úder do hlavy od švédského útočníka Hannuly.
Na Hannulu se vzápětí sesypali Kanaďané s touhou po pomstě.
Zejména Calder a Daley chtěli pomstít hrubý a zbytečný zákrok, za který Hannula, autor hattricku ve čtvrtfinále proti USA, inkasoval trest pět minut a do konce utkání.
Švédové Hannulův zákrok nechtěli příliš komentovat. "Stál jsem otočený zády a zákrok jsem neviděl. Proto nemůžu říct, co se stalo," řekl po zápase švédský obránc Kronwall, který se snažil Hannulu proti převaze Kanaďanů bránit.
Crosby zůstal ležet bezvládně na ledě, ihned k němu přispěchal kanadský lékař. Za potlesku diváků se nakonec kanadská hvězda zvedla, avšak s bolestivým výrazem v obličeji odjela do šatny.
Jeho spoluhráč a kamarád Patrice Bergeron starostlivě vyhlížel do chodby, zdali bude Crosby v pořádku.
Během přestávky se však mladíček Crosby dal dohromady a v poslední třetině opět nastoupil na led. Kanada v tu chvíli prohrávala 3:5. Kanaďané se pro změnu příliš nevyjadřovali k jeho zdravotnímu stavu.
"Byl otřesen, ale na třetí třetinu nastoupil," řekl stroze tiskový mluvčí kanadského týmu. I přes veškerou snahu se však Crosbymu a jeho spoluhráčům nepodařilo dvoubrankový náskok stáhout a do finále proti českému týmu tak postoupili Švédové.

JUCHŮŮŮ!!! POSTOUPILI JSME DO SEMIFINÁLE!

18. května 2006 v 18:45 | Artep
Čeští hokejisté si na mistrovství světa v Lotyšsku zahrají o medaile. Čtvrtfinále proti Rusku rozhodl Zbyněk Irgl. Vítkovický útočník na konci osmé minuty prodloužení dostal přihrávku od Davida Výborného a šikovnou kličkou pokořil gólmana Maxima Sokolova. Česko vyhrálo 4:3 a v semifinále se utká s vítězem duelu Finsko - Bělorusko.
Česko - Rusko, Škoula a Semin
Česko - Rusko, Škoula, Semin
Jeden z mála gólů v naší brance :)
Milan Hnilička

ČESKO - RUSKO

18. května 2006 v 15:22 | Artep
Hokejisté nastupují ke klíčovému utkání na mistrovství světa v Rize. Čtvrtfinále proti Rusku rozhodne o tom, jestli Česko postoupí do víkendových bojů o medaile, či pro něj šampionát skončí. Pozitivní zprávou je, že se uzdravil Milan Hnilička, brankářská jednička týmu. Rusové zatím na turnaji neprohráli.